Medyum Zamiryan; 21 nisan 1982 yılında İstanbul’un Ortaköy ilçesinde, dedesinin evi olan eski bir gecekonduda doğmuştur. Bu dönemde babasını göç esnasında kaybeden Zamiryan dedesi ve annesiyle birlikte yaşamaktadır. İlkokulu Özel Tarkmanças Ermeni İlkokulu’nda, liseyi de Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde okumuştur.

Takvimler 1998 yılını gösterdiğinde İstanbul Boğaziçi Üniversitesi davranış bilimleri bölümünden 2005 yılında başarıyla mezun olmuştur. Bu dönemde gösterdiği akademik çalışmalar neticesinde bölüm başkanı tarafından onur belgesi ile ödüllendirilmiştir. Özellikle ” Ruhani bağlantıların fiziksel dünyaya yansıması ” isimli akademik makalesi bir çok profesör tarafından övgü almasına böylece akademisyenler arasında yeni mezun olmuş birine oranla çok daha fazla dikkatleri üzerine çekmesiyle sonuçlanmıştır.

Ermeni göçmeni olması sebebiyle düzenli olarak kilisilerle bağlantısını tazelemekten çekinmeyen Zamiryan mezuniyetinin ardından, Ankara’da bulunan Azize Tereza Kilisesi baş piskoposu tarafından camiye’de görev alması için bir davet almıştır. Bu dönemde ailesinin büyük teşvikleri neticesinde Ankara’ya taşınmıştır. Taşınmadan bir kaç gün öncesinde annesinin rahim kanseri olduğunun haberini almasına rağmen özellikle annesinin teşvikleri neticesinde aklında en ufak şüphe olmadan Ankara’daki görevine başlamıştır.

Ruhani bilimlere üniversite döneminde bile oldukça merak duyan Zamiryan, Azize Tereza kilisesinde bulmuş olduğu imkanlar neticesinde bu merakını besleyen bir çok bilimde uzmanlaşmış oldu ancak o dönemlerde kaderini belirleyen noktanın Medyum Arekyan ile buluşması ve onun öğretilerine olan bağlılığından her defasında gururla söz etmektedir.

Çalışmalarına devam ettiği bir kaç ayın ardından annesinin rahatsızlığının ilerlediğini öğrenen Medyum Zamiryan, İstanbul’a dönüş yapmıştır. Annesinin son dönemlerinde yanında olmak istediği gibi görev aşkından da vazgeçemeyen Zamiryan İlkokuluna da yakın olan ve bir çok defa ziyaret imkanı bulduğu Meryem Ana Kilisesinde görevine devam etmiştir.

2006 yılında Annesinin vefatı ile ciddi bir bunalımın içerisine düşen Zamiryan, Medyum Arekyan ‘ın öğretilerinden yola çıkarak insanlara yardım etmenin kendi kaderi olduğuna karar vermiştir. Bir süre Medyumluk öğretilerini etrafında bulunan çaresiz insanların çözüme ulaşması için kullanıp olumlu dönüşler aldığında bunu daha fazla insana yaymak için çalışmalara başlamıştır ve ülkemizde yasal sınırlar çerçevesinde bu hizmeti vermek için vergi levhalı medyum olmak için başvurularda bulundu.

2006 yılında vergi mükellefi olmasının ardında günümüze kadar profesyonel olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 13 yıllık tecrübesiyle ihtiyaç duyan herkesin dertlerini dinlemektedir.

Kendi ifadesiyle;

Çaresiz hissettiğinizde, çarenin çözümünün aramak olduğunu hatırlayın.

Siz de sorunlarınızın çözümünde Medyum Zamiryan’dan destek alarak sonuca ulaşabilirsiniz.

WhatsApp'dan mesaj gönder